Bıttım Sabunu Cilt ve Saça Faydaları

Bıttım sabunu cilt ve saça faydaları  nelerdir işte BITTIM SABUNU CİLT VE SAÇINIZA FAYDALARI

Ağırlıklı olarak Siirt ve Mardin yöresinde üretimi yapılan, fıstığın yabani hali olarak bilinen menengiç meyvelerinin yağından elde edilen doğal ve mucize bir ürün; Bıttım Sabunu. Doğu illerimizde çok kullanılsa da Batı’nın yeni yeni keşfettiği ürün tamamen doğal olup hiçbir kimyasal ürün içermemektedir. Günümüzde hala geleneksel yöntemlerle yapılan bıttım sabunu, yapısı gereği içeriğinde bulunan uçucu yağlar ve aktif bileşenler sayesinde birçok rahatsızlığa şifa olmuştur. Bu nedenle birçok dermatologda hastalarına tavsiye etmektedir. Bıttım sabunu cilt ve saçınıza faydaları açısından hem bayanların hem erkeklerin vazgeçilmezi olmuştur. Hatta bir rivayete göre İngiliz Kraliyet Ailesi de bu sabunu çok sık kullandıklarından bir diğer adı da “prensin sabunu” olmuştur.

Cildimizin canlılığı, parlaklığı ve diriliği en önemli sağlık göstergelerindendir. Günümüzde cilt ve saç bakım ürünleri bayanlar kadar artık baylar tarafından da rağbet görmektedir. En dikkat çeken özelliklerinden biri saç dökülmelerini engellemesi hatta tamamen durdurmasıdır. Saçlara canlılık ve hacim verir. Saçları kuvvetlendirdiğinden dolayı kırılma ve dökülmeleri önler. Saçları besler ve yumuşacık yapar. Kıvırcık saçlı bayanların çok şikâyet ettiği konu saçlarının zor taranması ve zor şekil almasıdır. Bu mucize sabun saçınızın rahat taranmasını sağlar ve şekil verilmesini kolaylaştırdığından sizin zaman kaybı yaşamanızı önler. Kuru saçları nemlendirdiği gibi yağlı saçların da sağlıklı olmasını sağlar. Saçların sağlıklı uzamasını sağlar. Saçtaki ve saç derisindeki mikrop ve bakterileri öldürüp meydana gelecek olan iltihapları önleyerek saçta oluşan egzamalardan korur. Saçların su, yağ ve ph değerinin dengesini sağlar.Kepeklenmeyi önler. Saç beyazlaşması genetik sebeplerden dolayı gençlerde de çok sık görülmektedir. Bu nedenle çaresini bulamadıklarından saçlarını boyatıp kimyasalla genç yaşta tanışıyorlar. Bıttım sabunu aynı zamanda, Saçların beyazlaşmasını yavaşlatır. Bıttım sabunu cilt ve saçınıza faydaları sadece bunlar değildir. Özellikle cildimize sağladığı faydalar, bayanların neden Bıttım sabununu tercih ettiğini bize gösteriyor. Kırışıklıkların giderilmesini sağlıyor. Yaz aylarında özellikle denize veya havuza girerken bacaklarda ve kalçalarda kötü görünümü nedeniyle bayanların kâbusu olan varislerin tedavisinde kullanılır. Cilt üzerinde oluşmakta olan güneş ve yaşın ilerlemesinden kaynaklanan lekelerin zamanla azalmasını ve uzun süre çıkmamasını sağlar. Ciltte mevcut olan yağ dengesini korur. Cilde esnek görünüm sağlar ve yumuşatır, bunun sonucunda aldığı oksijen sayesinde daha dinç ve daha sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Ellerde ve ayaklarda oluşan kötü görüntüsü ile bizi rahatsız eden mantar enfeksiyonlarını önler. Vücudun çeşitli yerlerinde çıkan sivilceleri iyileştirir ve uzun süre çıkmasını önler. Bir cilt hastalığı olan sedefi önler. Ergenlik çağında olan gençlerimizin çok şikâyet ettiği sivilceleri(akne) önler ve uzun süre çıkmamasını sağlar. Bıttım sabunu doğal mineralleri içerir. Bu yüzden hiçbir yan etkisi ve allerjen etkisi olmadığından gönül rahatlığıyla tedavilerde kullanılıyor. Cildi ve saçı temizleyip arındırdığından mikrop ve bakterilerin barınmasını önler. Bıttım sabununun düzenli kullanım sonucu istediğiniz temiz ve sağlıklı bir cilde ve saça sahip olabilirsiniz.

Bıttım sabununun kimyasal madde içermemesinden ve %100 doğal olmasından dolayı yeni doğmuş bebeklerdeki doğum lekelerine ve herhangi bir rahatsızlıktan dolayı oluşan lekelenme ve yaralarda doktorunuzun bilgisi dahilinde kullanılması yaraların ve lekelerin geçmesine fayda sağlar. 0-1 yaş grubunda bile gönül rahatlığıyla kullanılmasında herhangi bir sakınca görülmediği bilinmektedir. İnsan vücudunun temizliğinde birebir etkili olup insanı rahatlatan doğal ve hoş kokusu vardır. Bıttım sabunu cilt ve saçınıza faydaları bakımından 7den 70e herkesin sağlığı ve güzelliği için gereklidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir